Migrácia servera

 1. V prvom rade je potrebná záloha stávajúcej sa databázy. Riadťe sa nasledovnými pokynmi:Otvorte nainštalovanú aplikáciu MySQL Administrator na Vašom serveri.

  Zadajte prihlasovacie údaje pre pripojenie k MySQL. Server Host nastavte na localhost resp. 127.0.0.1  a port 3306.tools_image1

 2. Po prihlásení sa zobrazí prehľad MySQL serveru.
  tools_image2
  Na vytvorenie automatizovanej zálohy databázy kliknite na backup tlačidlo z ľavého menu. Následne kliknite na New project, nastavte meno pre Vašu zálohu a nakoniec uložte projekt cez tlačítko Save project.
  tools_image3(1)
 3. Akonáhle máte vytvorený projekt zálohy je potrebné označiť databázu dochadzka, ktorú  chcete zálohovať. Označte ju v ľavom stĺpci a šípkou doprava ju dostanete do pravého poľa backup content. Po označení kliknite na Execute backup now pre vytvorenie zálohy MySQL databázy.
 4. Aplikácia sa Vás spýta kam chcete uložiť Vašu zálohu. Označte umiestnenie na Vašom PC a uložte cez kliknutie na Save.
  tools_image5
 5. Nainštalujte program APW na nový server podľa návodu inštalácia serverovskej časti.Po úspešnej inštalácii programu APW ho spustite, vyskakujúce okná pozatvárajte. Spustite Program -> Licencia -> Žiadosť o aktiváciu, je potrebné ju vyplniť a odoslať (v prípade promptnej aktivácie je potrebné kontaktovať tech. konzultantov).

  Obrazovka formuláru na aktiváciu licencie:
  aktivacia

 6. Súbor so zálohou nakopírujte na nový server. Opäť spustite aplikáciu MySQL Administrator.
  Z ľavého menu kliknite na tlačidlo Restore a následne na tlačidlo Open Backup File.
  restore
 7. Vyberte súbor so starou zálohou, dajte otvoriť a kliknite na tlačidlo Start Restore.
  Následne Vám nahrá dáta z pôvodnej databázy.